آری فقط نتورک نه

خدایا برای همه خوشبختی میخواهم....

آری فقط نتورک نه

خدایا برای همه خوشبختی میخواهم....

آری فقط نتورک نه

**ابتدا تحقیق سپس عمل کنیم**
**ابتدا مشورت سپس باور کنیم**
**ابتدا فکر سپس انتخاب کنیم**
**نظر یادت نره**

آخرین نظرات
نویسندگان

امام جمعه خرمشهر:

بازاریابی شبکه‌ای جایز نیست

خبرگزاری فارس: بازاریابی شبکه‌ای جایز نیست

امام جمعه خرمشهر گفت: جوانان به‌سمت و سوی بازاریابی شبکه‌ای نروند، چون سرنوشت و سرانجام این کار مشخص است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، در مدت اخیر بحث « بازاریابی شبکه‌ای» در شهرستان به اوج خود رسیده است و تعداد زیادی از جوانان را جذب خود کرده است.

در هفته های گذشته، در شبکه‌های مجازی و محافل عمومی در رابطه با شرعی بودن این کار تبادل نظرات مختلفی صورت گرفت، که بعضا این مجادله‌ها تبدیل به نزاع شده بود.

به همین دلیل موافقان و مخالفان « بازاریابی شبکه‌ای» به عالمان دینی شهرستان به ویژه حجت‌الاسلام سید نبی موسوی امام جمعه شهرستان بسیار مراجعه کردند و خواستار روشنگری در این مطلب شدند.

* بر اساس فتوای 9 مرجع تقلید بازاریابی شبکه‌ای حرام است

حجت‌الاسلام سید نبی موسوی در رابطه با شرعی بودن بازاریابی شبکه‌ای اظهار کرد: به دلیل وجود بیکاری در شهرستان تعداد زیادی از جوانان جذب بازاریابی شبکه‌ای شدند، اما این کار بر اساس فتوا و نظر 9 نفر از مراجع عظام تقلید جایز نیست.

وی ادامه داد: بعضی‌ها متاسفانه نظر شورای نگهبان در رابطه با مساله بازاریابی شبکه‌ای را درست متوجه نشده‌اند، در حالی که شورای نگهبان کار بازاریابی شبکه‌ای را تایید نکرده است.

امام جمعه خرمشهر عنوان کرد: من برای این کار با علم و تحقیق نظر مراجع عظام تقلید را بیان کردم و خودم نظر ندادم، و در هر صورت این کار بر اساس عالمان دین جایز نیست.

وی با بیان اینکه در بیان این فتوا چیزی نصیب من نمی‌شود و فقط نظر شارع مقدس اسلام را بیان می‌کنم، گفت: توصیه پدرانه من به همه جوانان این است که به‌سمت و سوی بازاریابی شبکه‌ای نروند، چون سرنوشت و سرانجام این کار مشخص است.

لینک مطلب:سایت قطره

انتهای پیام/72033/ح20

نظرات  (۱)

دوستان به سوای حلال یا حرام بودنش به عقلتون مراجعه کنین؛

بیشتر از 90% درآمد حاصله از فروش زیرمجموعه هاست نه فروش خودتون یعنی باید چنتا قربانی بیارین اونها هم چنتا دیگه بیارن و همینطور ادامه پیدا کنه ... که این همون شد هرمی با دو تفاوت: داشتن محصول و مجوز؛
دوستان من داشتن مجوز و محصول دلیل نمیشه که شرکت بگیم هرمی نیست. مجوز و محصول سرپوشی بر برنامه های هرمیشونه؛
نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.