آری فقط نتورک نه

خدایا برای همه خوشبختی میخواهم....

آری فقط نتورک نه

خدایا برای همه خوشبختی میخواهم....

آری فقط نتورک نه

**ابتدا تحقیق سپس عمل کنیم**
**ابتدا مشورت سپس باور کنیم**
**ابتدا فکر سپس انتخاب کنیم**
**نظر یادت نره**

آخرین نظرات
نویسندگان

از زمان پیدایش شرکت های هرمی، مجریان آن با ترفندهای متفاوت و نام های گوناگون اقدام به جذب افراد نموده اند. در شیوه ای جدید سایتی با آدرس 8hoop.com به سبکی جدید و با نام تجارت در اینترنت اقدام به جذب نیرو می نمایند.

ایران هشدار- از زمان پیدایش شرکت های هرمی، مجریان آن با ترفندهای متفاوت و نام های گوناگون اقدام به جذب افراد نموده اند. در شیوه ای جدید سایتی با آدرس 8hoop.com به سبکی جدید و با نام تجارت در اینترنت اقدام به جذب نیرو می نمایند. مراحل شروع کار شما در این طرح به اصطلاح سرمایه گذاری به این صورت است که در مرحله اول شما عضو سیستم می شوید و از طریق پول مجازی برای خودتان افتاح حساب می نمایید, شما می بایست مقداری هزینه عضویت پرداخت نمایید. در مرحله دوم 3 نفر را به عنوان زیرمجموعه وارد می کنید که هر کدام از آن ها 6 دلار پرداخت کرده و موظف به وارد کردن 3 نفر داخل مجموعه می شوند. بعد از پر شدن سطح اول زیر مجموعه شما، شرکت ادعا می کند 6 دلار بابت حق جذب به این 3 نفر پرداخت می شود در حالی که این ادعای هیچ وقت محقق و عملی نخواهدشد و اگر به صورت موردی سودی پرداخت شود صرفا برای تبلیغات و از محل سرمایه گذاری ورودی های جدید تامین خواهدشد. معمولا شرکت هایی که بدین صورت فعالیت می کنند بعد از جذب سرمایه گذاران و رسیدن به حالت اشباع، متواری شده و افرادی که جذب تبلیغات دروغین آن ها شده اند امکان پیگری قضایی برایشان دشوار می شود.
با مطالعه مراحل کار می بینیم که سبک کاری آن ها کاملاً مشابه دسیسه های هرمی بوده و چیزی جز این نام را نمی توان بر روی آن گذاشت، بر طبق اعلام سایت 14 درصد از سرمایه گذاران در این سایت ایرانی بوده اند.
نمودار درصد افراد عضو شده از کشورهای دیگر بر طبق اعلام سایت 8hoop.com

این سیستم تابع قوانین هیچ کشوری نبوده و به همین علت تا به حال برخوردهای قضایی با آن صورت نگرفته است، اما لازم به تذکر است فعالیت دسیسه های هرمی در تمامی کشورها جرم انگاری شده است و تمامی کسانی که به نحوی همکاری با این طرح ها دارند از افراد مؤسس گرفته تا افراد عضو شده مجرم شناخته می شوند و برای آن ها مجازات هایی مقرر شده است.
در کشور ما نیز در بند ز ماده یک "قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی کشور" تأسیس، قبول نمایندگی و عضوگیری در این طرح ها جرم محسوب می شود.
با توجه به آثار زیان باری که فعالیت در این گونه طرح های کلاهبرداری برای افراد و جامعه در پی دارد، لازم است هم وطنان قبل از قبول عضویت در هرگونه طرحی که ادعای تجارت و سرمایه گذاری را دارند از مراجع ذیصلاح استعلامات لازم را به عمل آورند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند و هزینه سنگین را بر خود و خانواده شان تحمیل نکنند.
منبع:ایران هشدار

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.